Dark Light

Emily in Paris’i içimizde yeni bir başlangıç yapma isteği uyandıran ve Paris ruhunu hissettiren sımsıcak bir dizi olarak anlatabiliriz. Emily’nin Paris’te kurduğu yeni yaşamına, maceralarına ve aşk hayatına tanıklık ediyoruz. Bu dizi eğlenceli olay örgüsünün yanı sıra göz alıcı dekorasyon ve moda da göze çarpıyor. İzleyiciler Paris’in büyüsünü Emily ile birlikte yaşıyor. Bu yazımızda Emily in Paris’teki ev dekorasyonunu inceledik ve dizide sıklıkla geçen ofis dekorasyonundan da bahsettik.

Emily in Paris’te Paris stili dekorasyonun izleri yaygın. Romantik esintilerle Paris atmosferi mekanlara taşınıyor. Bu dekorasyon stili asalet, şıklık, antika ve yeniliğin birleşimi. Yüksek tavan, Fransız balkonu, görkemli avizeler, vintage eşyalar, abajurlar ve geometrik desenler dizideki mekanlarda sıklıkla gözüküyor. Bunun yanı sıra altın dokunuşu ve rengarenk çiçekler de Paris stili dekorasyonun tamamlayıcı parçaları.

Emily’nin Evi

Emily çılgın, romantik ve hayalperest biri. Hayallerinin peşinden gitmeyi seven ve estetik dokunuşları hayatına katan bir karakter. Şimdi Emily’nin evinin bölümlerini teker teker inceleyeceğiz.

Emily’nin Salonu

Emily’nin salonundaki en dikkat çekici detaylardan biri loş ışık kullanımı. Bu ayrıntı Emily’nin evine romantik bir hava katıyor. Emily’nin evini dizi boyunca çok düzenli göremiyoruz bunun yerine farklı yerlere atılmış kıyafetler ev dekorasyonunu tamamlmıyor dersek yanlış olmaz. Salonunda kıyafetleri asmak için kullandığı askılık da Emily’nin modaya olan tutkusunu yansıtıyor. Emily’nin salonunda küçük bir kütüphane de mevcut, bu bölüm Emily’nin salonunu tamamlıyor. Emily’nin salonunda her parça ve renk uyumlu gözüküyor ve öne çarpan canlı renkler yok.

Fransız yapılarından eksik olmayan Fransız balkonu evin olmazsa olmazlarından! Bu görünüm puantiye desenli tatlı bir perdeyle birleştirilmiş.

Emily’nin Yatak Odası

Emily’nin yatak odasında pastel tonların hakim olduğunu görüyoruz. Pembe ve bejin uyumu Emily’nin hayalperest kişiliğini yansıtıyor. Yatağındaki kareli pembe beyaz nevresim bej rengi duvarla uyum sağlamış. Ayrıca yatağın kenarında gördüğümüz abajur Fransız stiline uygun.

Emily’nin Antresi

Emily’nin evinin giriş kısmında da kahve ve bej tonları hakim. Girişte bulunan boydan ayna mekanı genişletmiş.

Emily’nin Mutfağı

Emily’nin evinde açık mutfak mevcut. Kapalı mutfak dolapları yerine raflar tercih edilmiş. Aynı mutfak gibi bu alanda da düzenli bir görünüm yok. Bunun yerine Lily’nin özgür kişiliğini yansıtan ve hareketli bir mutfak var. Emily mutfakla iç içe bir karakter olmadığı için dizide mutfakta pek fazla vakit geçirmiyor. Bu sebeple mutfağın dekorasyonuna çok yer verilmemiş.

Gabriel’in Salonu

Gabriel karakteri yakışıklı ve tutkulu bir aşçı. Emily’le arasındaki romantik bağ da Gabriel’i önemli bir karakter yapıyor. Gabriel’in evinde sade bir dekorasyon ve aydınlık bir atmosfer görüyoruz. Bu sadelik abajurlar ve duvarlara asılı posterlerle dengelenmiş. Posterler ise Gabriel’in maceracı kişiliğine uygun. Ev modern stilde dizayn edilmiş ve klasiklikten uzak.

Gabriel’in Yatak Odası

Gabriel’in yatak odasında da modern görünüm hakim. Gri, siyah ve kahve tonları gibi sade renkler tercih edilmiş. Dekorasyonu tamamlayan ve Fransız havası katan aksesuar ise tabi ki abajurlar!

Camille’nin Ailesinin Evi

Dizide önemli bir yerleri olmasa da Camille’nin ailesinin evinden bahsetmemek olmaz! Bu ev tam anlamıyla Fransız dekorasyonunun klasik bir örneği. Romantik, görkemli ve iddialı bir ev. Loş ışıklar, saymakla bitmeyen mum ve şamdanlar büyülü bir hava yaratıyor. Duvarlarda kullanılmış portreler ve küçük çiçek ayrıntıları da tamamlayıcı unsurlardan.

Emily in Paris’te Ofis Dekorasyonu

Emily in Paris’te en çok vakit geçirilen yerlerden biri ofis. Alıştığımız sade ve sıkıcı ofis dizaynından çok uzak bir tasarım hakim. Klasiklik ve modernliğin harmanlandığını gözlemliyoruz. Geçmişe bağlı olan yenilikçi bir ofis tasarımı var. Yüksek tavanlar ve açık renk uzun pencereler ofise Fransız dokunuşu veriyor. Duvarda tablolarla da bu doku pekiştirilmiş. Paris tarzı dekorasyonu yansıtan altın renk aksesuarları da görüyoruz.

Burada da Emily’nin çalışma masasını görüyoruz. Evinde kullandığı pembe tonları ofiste de görüyoruz. Kendine şık ve tatlı bir masa yaratmış.

Ofise geniş açıdan baktığımızda Fransız klasikliğini görmek mümkün. İşlemeli açık renk kapılar ve duvar oymaları soft renk tablolar ve aksesuarlarla zenginleştirilmiş.

Sylvie’nin ofisine baktığımızda ise hemen arkadaki uzun pencere ve Paris manzarası dikkat çekiyor. Perdeler ve kapı renkleri uyumlu gözüküyor. Masa lambası ve aksesuarlarda modern bir tarz tercih edilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Alakalı Haberler
Total
0
Share